Ronaldo és Mbappé vezeti az Eb fő csalódásainak rangsorát

Ronaldo és Mbappé vezeti az Eb fő csalódásainak rangsorát

Ma, július 14-én zárul a 2024-es Európa-bajnokság a várva várt döntővel Spanyolország–Anglia között. Miközben a szurkolók izgatottan várják a leszámolást, a média elkezd reflektálni a verseny útjára. Az egyik ilyen gondolat a Give Me Sport angol kiadványból származik, amely 13 játékost állított össze, akik jelentősen alulteljesítettek a verseny során. Nevezetesen Cristiano Ronaldo és Kylian Mbappé vezeti ezt a kiábrándító listát.

Íme a 13-es Európa-bajnokság 2024 legnagyobb csalódása:

Cristiano Ronaldo (Portugália)
A legendás csatárról azt várták, hogy Portugáliában döntő szerepet töltsön be. A teljesítménye azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Bár időnként közreműködött, összhatása korlátozott volt, különösen a döntő meccseken.
Kylian Mbappé (Franciaország)
A kirobbanó tehetsége miatt széles körben elismert Mbappé a verseny során küzdött, hogy megtalálja a ritmust. Érzéke ellenére, hogy nem sikerült megragadnia az arany lehetőségeket, beszédtéma lett, mivel Franciaország a vártnál korábban kilépett.
Romelu Lukaku (belga)
Nagy várakozásokkal indulva Lukaku befejezése csalódást okozott. A kapu előtti küzdelmek még felerősödtek, amikor Belgium nem jutott tovább a csoportkörön, ami pusztító eredmény egy bajnoki vágyakozó csapat számára.
Antoine Griezmann (Franciaország)
A Franciaország korábbi sikereihez való hozzájárulásáról ismert Griezmann ezen a tornán gyenge teljesítményt nyújtott. Nem sikerült kiváltania a szükséges szikrát ahhoz, hogy csapata játékát emelje, ami széleskörű bírálatokhoz vezetett.
Manuel Neuer (Németország)
A tapasztalt kapus teljesítménye felrángatta a szemöldökét, amikor jelentős hibákat követett el, ami Németország elleni gólhoz vezetett. Vezetése és jelenléte döntő fontosságú volt, de a hibák költségesnek bizonyultak.
Jorginho (olasz)
Az olaszok korábbi diadalainak kulcsfigurája, Jorginho nehezen tudta érvényesíteni befolyását a 2024-es Európa-bajnokság középmezőnyében. Képtelensége irányítani a játéktempót hozzájárult Olaszország csalódást keltő kilépéséhez.
Aleksandar Mitrović (Szerbia)
Nagy remények fűzték Mitrovićhoz, hogy vezesse a szerb támadást, de nem tudta elérni a szükséges létfontosságú célokat. Gyenge teljesítménye rávilágított arra, hogy milyen nehézségekkel kellett szembenéznie a szerb csapatnak a torna során.
Andrej Lunin (ukrán)
A fiatal kapusra nyomás nehezedett, de több hibát is elkövetett, ami hátráltatta Ukrajna erőfeszítéseit. A kulcsmérkőzéseken mutatott következetlensége nagyban hozzájárult a csapat korai kieséséhez.
Trent Alexander-Arnold (Anglia)
A támadóképességeiről híres jobbhátvéd a döntő pillanatokban védekezett. Képtelensége egyensúlyt teremteni támadó szerepei és védekezési feladatai között, ami beárnyékolta szokásos erősségeit.
Josko Guardiol (horvát)
A fiatal védő vegyes tornát vívott, a ragyogás pillanataival és a költséges hibákkal. Annak ellenére, hogy azt várták, hogy feltörekvő csillag lesz, teljesítménye következetlen volt.
Jérémy Doku (belga)
Doku tempójától és ügyességétől várták a különbséget, de nem tudta a várt módon befolyásolni a mérkőzéseket. Nehézségei Belgium általános alulteljesítményének jelképei voltak.
Harry Kane (Anglia)
Kapitányként Kane-nek példát kellett mutatnia; formája azonban a kritikus pillanatokban megingott. A sorsdöntő meccseken szerzett gólok hiánya fájó pont az angol szurkolók számára.
Virgil van Dijk (Pays-Bas)
A védekező képességeiről híres Van Dijket a koncentráció hiánya miatt vizsgálják. Vezetése megfogyatkozottnak tűnt, mivel a holland védelemből hiányzott a szurkolók által megszokott szilárdság.

Cristiano Ronaldo