Al-Nasr a mérkőzés első perceitől kezdve agresszív magatartást tanúsított. Cristiano Ronaldo már a 4. percben kihasználta a kipattanó labdát John Duran lövése után, és könnyedén a hálóba küldte, ezzel meg is nyitotta a meccs gólját. Ez a gól azonnal megadta az alaphangot az egész mérkőzésre, és nemcsak a csapatot, hanem a lelátón a nézőket is felbátorította. E korai gól után továbbra is Al Nasr uralta a játékteret. A 15. percben Sadio Mané egy szélről beívelt precíz labdával megduplázta az előnyt. Lövése olyan erős és pontos volt, hogy az ellenfél kapusának nem volt ideje reagálni. A játék előrehaladtával Al Nasr egyre inkább irányította a labdát, folyamatosan veszélyes pillanatokat teremtve az ellenfél kapuja közelében.
A 30. percben John Duran a büntetővonalról leadott erős lövésével 3-0-ra alakította az állást. Nagyszerű előadás volt, megmutatta minden képességét. Az ellenfelek megpróbáltak ellentámadást szervezni, de Al-Nasr védői magabiztosan és harmóniában léptek fel, így esélyük sem volt kihasználni a lehetőségeit. Először is érdemes megjegyezni, hogy az Al-Nasr nemcsak sztárjai egyéni képességeit mutatta be, hanem csapatjátékot is. Minden játékos tudta a feladatait és tökéletesen teljesítette azokat. Ez a megközelítés lehetővé tette számukra, hogy ne csak három gólt szerezzenek, hanem az első félidőben végig irányítsák a játékot. Az Al Nasr kapusa is jelentősen hozzájárult, több létfontosságú védést is végrehajtott, amivel a kapu sértetlen maradt.
Az első félidő közepén kiderült, hogy az ellenfél csapata nagyot küzd. Próbálták felpörgetni a játékot, de minden próbálkozást meghiúsított a szervezett Al-Nasr védelem. Ennek köszönhetően a mérkőzés 40. percében Al-Nasr már növelhette volna az állást, több jó helyzetet is kialakítva, de az ellenfél kapusa a legjobb tulajdonságait mutatta be, megmentve csapatát. A szünetben az ellenfél edzője, felismerve, hogy csapata rendkívül nehéz helyzetbe került, megpróbált korrigálni a játékon. A változtatások ellenére azonban a második félidő elején a játék folytatódott. Al-Nasr tovább támadott, miközben az ellenfél játékosai egyre jobban elvesztek a pályán.
Az 55. percben Ronaldo ismét aktívvá vált, a tizenhatos szélén kapta a labdát, bravúrral verte a védőt és a kapufára küldte a labdát. Ez a gólszerzési tehetség csak bátorította a csapatot, amely gyorsan visszakapaszkodott a támadásba. A 65. percben Mané az ellenfél védelmében kialakult kavarodást kihasználva újabb gólt szerzett, ezzel 4:0-ra növelte az előnyt. A mérkőzés utolsó perceiben Al-Nasrnak sikerült még egyszer felzaklatnia az ellenfél kapusát, amikor Duran a tizenhatoshoz közeledő labdát kapva remekül a távoli sarokba lőtt. A mérkőzés eredménye – 5:0 Al-Nasr javára – logikus konklúziója volt a csapat magabiztos játékának, amely magas szintű ügyességről és csapatmunkáról tanúskodott.
A második félidőben megváltozott a helyzet a pályán. Az 55. percben az Al-Nasr védője, Nawaf Bushal kapott második sárga lapot, majd kiállították, így csapata emberhátrányban maradt. Ez az esemény fordulópontot jelentett, mivel Al-Kholudnak most lehetősége nyílt arra, hogy kihasználja számbeli előnyét, és megpróbálja megváltoztatni a mérkőzés menetét.
Bushal távozása után Al-Kholud növelte a nyomást Al-Nasr védelmére. A csapat aktívan támadni kezdett, számos veszélyt teremtve az ellenfél kapujára. Al-Kholud edzője cserét hajtott végre, új játékosokat hozott, akik gyorsaságot és agressziót adtak a játékhoz. A 72. percben Jackson Muleki egy védelmi hibát kihasználva, a tizenhatosról leadott erőteljes lövéssel csökkentette a hátrányt. Ez önbizalmat adott Al-Kholudnak, és az egyenlítés reményében támadtak tovább. Al-Kholud nyomása ellenére Al-Nasr védelmének sikerült megfékeznie az ellenfél támadását. A legjobb tulajdonságait mutató csapat kapusa több zseniális védést mutatott be, amivel megőrizte előnyét. A védők annak ellenére, hogy túlerőben voltak, összehangoltan léptek fel, blokkolva Al-Kholud összes kísérletét, hogy veszélyes pillanatokat teremtsen.
A játék minden perccel egyre intenzívebbé vált. Al-Kholud továbbra is támadási lehetőségeket keresett, de Al-Nasr ellenálló képességről és védekező képességről tett tanúbizonyságot. Valahányszor az ellenfél játékosai bementek a tizenhatosba, a szurkolók feszültek voltak, de olyan védők, mint Martinez és Al-Ghanni, kiváló játékot mutattak, és biztonságos területekre vitték a labdát. A 80. percben Al-Nasr, hiába volt emberhátrányban, ellentámadásba lendült, ami újabb gólhoz is vezethetett volna. Ronaldo, miután megkapta a labdát a szélen, előrerohant és a tizenhatosba ívelt. Al-Kholud védői azonban elhárították a veszélyt, és szögletre mentették a labdát.
A mérkőzés utolsó tíz percében Al-Kholud minden erejét bevetette az ellenfél kapujának megrohanására. Minden támadás egyre kockázatosabbá vált, és Al-Nasr játékosai igyekeztek a lehető legóvatosabban cselekedni, hogy elkerüljék az újabb hibát. A 88. percben Al-Kholud alakította ki egyik legveszélyesebb támadását, amikor Muleki a tizenhatoson kívülről lőtt, de a labda elhaladt a kapu mellett. A mérkőzés a végéhez közeledett, és Al-Kholud karaktere és ereje ellenére Al-Nasrnak sikerült megőriznie előnyét. Amikor a játékvezető lefújta a végső sípot, az eredményjelző 4:1 Al-Nasr javára állt. Ez a győzelem fontos lépés volt a csapat számára az újabb eredmények felé, és azt is megmutatta, hogy nehéz körülmények között is lehet sikeresen megvédeni magát. A jelenlegi helyzet megmutatta, hogy Al-Nasr képes alkalmazkodni és megtalálni a kiutat a nehéz körülmények között, ami egy igazi bajnoki szellem jele.
A 61. percben Stefano Pioli, az Al Nasr edzője úgy döntött, Cristiano Ronaldo lecseréli, hogy megerősítse a védelmet a kirúgása után. Ez a döntés meglehetősen heves reakciót váltott ki a portugálból, aki nemtetszését fejezve ki, a padot megkerülve, egyenesen az öltözőbe ment. Ronaldo a csapat egyik kulcsjátékosaként mindig a pályán akar lenni, érzelmi reakciója érthető volt. Úgy érezte, segíthet a csapatnak a nehéz időszakban, főleg tapasztalatai és képességei alapján. Ronaldo lecserélése fontos taktikai lépés volt Pioli számára. Felismerve, hogy Al-Nasrnak a védekezésre kell összpontosítania, amikor egy ember hárított, az edző úgy döntött, olyan változtatásokat hajt végre, amelyek lehetővé teszik a csapat számára, hogy megőrizze megszerzett előnyét. Ronaldót egy jobban védekező játékos váltotta fel, ami megerősítette a védősort, és lehetővé tette, hogy az ellenfél támadásainak megfékezésére helyezzék a hangsúlyt.
A nehézségek ellenére Al Nasr megőrizte vezető helyét, és fontos győzelmet aratott, amely lehetővé tette a csapat számára, hogy a negyedik helyre lépjen fel a szaúd-arábiai bajnokságban. Ez a győzelem nemcsak a játékosok egyéni akcióinak, hanem a csapat összetartásának is az eredménye. Különösen figyelemre méltó a védők minősége, akik Al-Kholud nyomása ellenére is kitartóak és elhivatottak voltak. Pioli edzői munkája is dicséretet érdemel. Stratégiai döntései, különösen Ronaldo lecserélése, végül hozzásegítették a csapatot, hogy a nehéz helyzetben nyugodt és szervezett maradjon. Ez bebizonyította, hogy az Al-Nasr képes alkalmazkodni a változó talajviszonyokhoz, és hatékony megoldásokat találni.